VITAJTE V NAŠOM AUTENTICKOM GRÉCKOM BISTRO SUVLAKI.

Našou snahou je pre Vás pripravovať originálne grécke recepty z kvalitných a čerstvých surovín. Naše jedlá sú pripravované na extra panenskom olivovom oleji, používame čisto prírodné ingrediencie ako je oregano, rozmarín a tymián, grécky jogurt a med. Grécka kuchyňa je charakteristická predovšetkým tým, že je veľmi pestrá. Na tanieroch uvidíte najčastejšie jahňacie a kozie mäso, morské plody, zeleninu, bylinky, olivový olej a samozrejme olivy. Vďaka stredomorskej klíme môžu tunajší ľudia pestovať zeleninu, ovocie aj bylinky. Najstaršie prísadou, ktorá sa objavuje snáď vo všetkých gréckych jedlách, je však olivový olej.

Naše bistro je pomenované podľa obľúbeného gréckeho jedla Suvlaki (gr. Σουβλάκι), pozostávajúce z malých kúskov mäsa grilovaných na špajdli. Podáva sa na špajdli, z ktorej sa priamo je, prípadne v domácom chlebe pita spolu s obložením a omáčkami alebo na tanieri s prílohou. Príďte k nám vyskúšať tradičné grilované grécke Suvlaki z jahňacieho, bravčového alebo kuracieho mäsa, podávané s gréckou pitou, domácimi hranolkami a samozrejme Tzatzikmi.

Za vyskúšanie stojí aj prvotriedny Gyros z bravčového alebo kuracieho mäsa ručne pripravovaný, či veľmi obľúbené Bifteki – grilované mäsové fašírky z bravčového alebo kuracieho mäsa ochutené bylinkami, prípadne plnené syrom feta.

Pre priaznivcov syrov máme v ponuke grilovaný syr Halumi, či FETA Psiti – pikantná Feta grilovaná v alobale s paradajkami a paprikou alebo Krétsky suchár DAKOS podávaný s postrúhanými paradajkami, syrom feta, olivami a bylinkami.

Pre milovníkov morských plodov ponúkame vyprážané kalamáre či rybky Gavros.

„PO MNOHÝCH ROKOCH, KTORÉ SOM STRÁVIL V RÔZNYCH KUCHYNIACH V RODNOM GRÉCKU,NA SLOVENSKU A V AMERIKE SOM SA ROZHODOL, ŽE CHCEM VARIŤ VO VLASTNEJ KUCHYNI A STARAŤ SA O SVOJICH HOSTÍ. MAŤ REŠTAURÁCIU – MALÝ PODNIK, KTORÝ SI HOSTIA OBĽÚBIA A RADI SA DO NEJ OPÄŤ VRÁTIA.
SRDEČNE VÁS POZÝVAM DO BISTRA SUVLAKI, KTORÉ DÝCHA GRÉCKOU POHOSTINNOU ATMOSFÉROU A KUCHYŇOU. VERÍM, ŽE SI TU NÁJDETE SVOJE OBĽÚBENÉ JEDLO.“

Dobrú chuť – Καλή Όρεξη – Bon Appetit

Yiannis Fanourakis
Šéfkuchár z Kréty